اخبار > جایگاه هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان برای برخی نهادها و سازمان ها شناخته شده نیست تا آن جا که برخی ارگان ها با برگزاری رقابت های ورزشی در روستاها بدون هماهنگی با هیئت، فعالیت های هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی را تحت الشعاع قرار می دهند.


  چاپ        ارسال به دوست

دبیر هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی خراسان جنوبی:

جایگاه هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان برای برخی نهادها و سازمان ها شناخته شده نیست تا آن جا که برخی ارگان ها با برگزاری رقابت های ورزشی در روستاها بدون هماهنگی با هیئت، فعالیت های هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی را تحت الشعاع قرار می دهند.

✴️ورزش روستایی آباد نیست🔯

◀️روزنامه خراسان جنوبی ۲۰ فروردین ۹۶

✅خبرنگار زهرا قربانی– جایگاه هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان برای برخی نهادها و سازمان ها شناخته شده نیست تا آن جا که برخی ارگان ها با برگزاری رقابت های ورزشی در روستاها بدون هماهنگی فعالیت های هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی را تحت الشعاع قرار می دهند.

✴️ آن‌طور که دبیر هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان می گوید : برخی هیئت ها و سازمان ها رقابت های ورزشی نظیر همایش پیاده روی ، رقابت های والیبال و... را در روستاها در حالی برگزار می کنند که هیچ گونه هماهنگی با هیئت شهرستان و یا استان در این زمینه انجام نمی دهند.

🔯چاجی»تاکید می کند : بر اساس قوانین هر گونه فعالیت ورزشی در روستاها باید یا توسط هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی و یا با مشارکت این هیئت انجام شود.

🔯به گفته وی حتی مدیران ادارات ورزش و جوانان برخی شهرستان ها بدون هماهنگی با هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی ومحلی شهرستان در دهگردشی ها شرکت کرده و در روستاها قول تامین توپ و تور را می دهند که در نهایت بار مالی و تحهیزاتی بر هیئت ورزش روستایی تحمیل می‌کند.

♦️ "چاجی" با بیان این که تعهدات هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی در برگزاری رقابت های استان نسبت به سایر هیئت ها بیشتر است ادامه می دهد : هزینه های خوراک ، مکان، ایاب و ذهاب و توزیع اقلام ورزشی بر عهده هیئت بوده و این باعث می شود برگزاری رقابت های استانی حتی از رقابت های کشوری نیز بیشتر شود بر این اساس لازم است مسئولان ورزش استان تمهیداتی را در نظر بگیرند.

🔰جام نوروز

دبیر هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان در ادامه جشنواره فرهنگی ورزشی و بازی های بومی و محلی با عنوان جام نوروز 96 در روستاهای استان را کم فروغ تر از سال های گذشته ارزیابی و به این نکته اشاره می کند که با توجه به کمبود اعتبارات فقط در روستاهایی از شهرستان های خوسف ، سربیشه، طبس و نهبندان برنامه هایی برگزار شد.

🔯«چاجی» با اشاره به برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی و بازی‌های بومی و محلی نوروز دررشته های هفت‌سنگ، دال پلان، طناب کشی، فوتسال و والیبال می افزاید: این ویژه برنامه های فرهنگی و ورزشی در رده های مختلف سنی و با هدف ایجاد شور و نشاط، شناسایی نوجوانان مستعد در امر فعالیت های ورزشی، استفاده از ظرفیت های موجود در کانون به منظور ایجاد انگیزه و همچنین غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در ایام تعطیلات نوروز برگزار می شود

✴️وی با اشاره به ایجاد یک فضای پرنشاط به دنبال برگزاری جشنواره های فرهنگی و ورزشی در روستاها می افزاید: اهالی روستاها از این جشنواره ها استقبال خوبی می کنند اما تداوم و توسعه برنامه های ورزشی در روستاها جهت همگانی کردن رشته های مختلف ورزشی نیازمند همکاری و همراهی بیشتر مسئولان است .

♻️900 ورزشکار

دبیر هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان با اشاره به سازماندهی 900 ورزشکار زیر نظر هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان ادامه می دهد: بر خلاف نظر هیئت پزشکی ورزشی استان، هیئت والیبال و فوتبال استان بیمه ورزشی هیئت روستایی و بازی های بومی و محلی را قبول ندارند و به همین دلیل روستاییان برای حضور در رقابت های والیبال و فوتسال باید بیمه ورزشی این هیئت ها شوند.

◀️به گفته «چاجی» این مسئله باعث شده بسیاری از ورزشکاران در حالی که روستایی هستند جزو آمار هیئت به حساب نیایند و این شرایط در حالی است که هیئت روستایی بیمه سایر هیئت ها را قبول دارد.

🔯او با اشاره به وجود تشکیلات هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی در تمام شهرستان های استان ادامه می دهد : هیئت های قاین ، نهبندان و سربیشه نسبت به سایر هیئت ها فعال تر بوده و در طبس و خوسف هم هیئت ها به تازگی فعال شده اند و اقدامات خوبی انجام شده است.

✳️گفته دبیرهیئت ورزش‌های روستایی و بازی‌های بومی و محلی خراسان جنوبی حدود 160 خانه ورزش روستایی در استان وجود دارد که این خانه ها با حمایت هیئت و اداره ورزش و جوانان تجهیز شده است اما در شرایط فعلی فردی که مسئولیت این خانه ها را بر عهده بگیرد و رابط بین روستا و هیئت و اداره ورزش باشد، وجود ندارد.

🔯"چاجی" در این زمینه تاکید می کند: با پیگیری های انجام شده قرار است از طریق ورزش و جوانان شهرستان و دهیاری روستاها یک نماینده به هیئت معرفی شود تا از این طریق بتوان خانه های ورزش روستایی را هم ساماندهی کرد و در جهت توسعه ورزش روستایی گام برداشت


📳به گفته "چاجی" هم چنین سال گذشته از طریق طرح مبارزه با مواد مخدر 25 خانه ورزش روستاهای مرزی تجهیز شد و پیگیری برای جذب این گونه اعتبارات مدنظر است.

📳107 جشنواره

به گفته دبیر هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان توجه به زیرساخت‌ها و برگزاری مسابقات ورزشی با هدف احیای بازی‌های بومی و محلی و افزایش انگیزه در اهالی روستاها یکی از برنامه‌های مهم هیئت ورزش‌های روستایی و عشایری است.
وی در ادامه به برگزاری 107 جشنواره فرهنگی ورزشی و 275 مسابقه ورزشی در رشته های فوتسال، والیبال ، پینگ پنگ ، دو ومیدانی و 68 همایش پیاده روی خانوادگی در سال گذشته در روستاهای استان در این راستا اشاره می کند.

📳چاجی با اشاره به 5 اعزام تیم های بومی و محلی استان به رقابت های کشوری در سال گذشته ادامه می دهد : تیم های هفت سنگ، دال پلان و طناب کشی در پنجمین دوره رقابت های بومی و محلی بسیجیان کشور در استان هرمزگان شهر بندر عباس حضور داشتند که در رشته هفت سنگ مقام سوم را به دست آوردند.

📳به گفته وی در اعزام ورزشکاران به هشتمین دوره رقابت های بومی و محلی کشور در اصفهان در رشته های هفت سنگ، دال پلان، کشتی محلی و لی لی در رشته هفت سنگ قهرمانی و در رشته
لی لی عنوان سوم کسب شد.

📳دبیر هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی خراسان جنوبی در ادامه به این نکته اشاره دارد که هم چنین در اعزام تیم استان به هشتمین دوره رقابت های بسیجیان کشور در سنندج در رشته هفت سنگ مقام چهارم و دال پلان مقام ششم و در مسابقات شمال شرق کشور(آقایان) در بجنورد در رشته هفت سنگ و دال پلان مقام قهرمانی به دست آمد.همچنین بانوان در رشته طناب کشی قهرمان و در هفت سنگ سوم شدند.

📳چاجی به برگزاری 6 رقابت استانی در سال گذشته هم اشاره می کند و می افزاید : دوی صحرانوردی گرامیداشت سوم خرداد در خوسف ، بازی های بومی و محلی در آرین شهر، مسابقات هفت سنگ و دال پلان آقایان در بیرجند و بانوان در قاین، جشنواره فرهنگی ورزشی امید و مسابقات بومی و محلی استان در نوفرست بیرجند و مسابقات والیبال روستایی جام مرزداران در درح سربیشه از جمله این رقابت ها است.

📳📳تاکید بر حمایت

وی با تاکید بر حمایت از هیئت برای توسعه ورزش روستایی می افزاید: گرچه در روستاها امکانات ورزشی مطلوبی وجود ندارد و ورزشکاران از وجود مربیان حرفه ای بی‌بهره اند اما در برخی موارد ورزشکارانی در این محیط‌ها پرورش می‌یابند که در سطح ملی و جهانی افتخارآفرین می‌شوند.

📳به گفته "چاجی" توجه به ورزش روستایی با هدف بالا بردن روحیه و نشاط اجتماعی موضوعی است که در استان به دلیل بالا بودن تعداد روستاها تا حدودی نهادینه شده اما توسعه ورزش در روستاها نیازمند حمایت بیشتر از سوی مسئولان و خیران ورزش یار است .

📳وی با اشاره به کمبودهای اعتباری هیئت ادامه می دهد : در مدت14 ماه که از برگزاری مجمع انتخاب رئیس هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان می گذرد 30 میلیون ریال اعتبار از فدراسیون به هیئت کمک شد که این اعتبار صرف هزینه های برگزاری مجمع انتخابی و بدهی‌های قبلی هیئت استان شد .

📳وی می گوید: در این مدت فقط 70 میلیون ریال اعتبار توسط اداره کل ورزش وجوانان به هیئت اختصاص یافته است.

📳به گفته دبیرهیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی خراسان جنوبی، شوراها و دهیاری های روستاها و هم چنین پایگاه های بسیج در روستاها مجموعه هایی هستند که اعتبارات فرهنگی و ورزشی در اختیار دارند که می توان با مشارکت آن ها با هیئت به دور از موازی کاری چراغ ورزش روستایی را روشن داشت.


٢١:٢٢ - يکشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٦    /    شماره : ١٤٨٣١    /    تعداد نمایش : ٦٤٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

با شرکت 45 معلم تربیت بدنی آموزش و پرورش
دومین دوره داوری درجه 3 بازی‌های بومی و محلی خراسان جنوبی برگزار شد
اولین دوره داوری درجه 3 بازی های بومی محلی استان خراسان جنوبی در دومین دوره داوری درجه 3 بازی های بومی محلی ویژه معلمان تربیت بدنی آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی 45 نفر شرکت کردند که تدریس این دوره را فاطمه احراری برعهده داشت.
 ٢٠:٤١ - يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دبیر هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی خراسان جنوبی:
جایگاه هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان برای برخی نهادها و سازمان ها شناخته شده نیست تا آن جا که برخی ارگان ها با برگزاری رقابت های ورزشی در روستاها بدون هماهنگی با هیئت، فعالیت های هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی را تحت الشعاع قرار می دهند.
دبیر هیئت ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی خراسان جنوبی گفت: برخی هیئت ها و سازمان ها رقابت های ورزشی نظیر همایش پیاده روی ، رقابت های والیبال، فوتسال و... را در روستاها در حالی برگزار می کنند که هیچ گونه هماهنگی با هیئت شهرستان و یا استان در این زمینه انجام نمی دهند.
 ٢١:٢٢ - يکشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رئیس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی ومحلی خراسان جنوبی:
بازی های بومی محلی؛ گنجینه ای ارزشمند از فرهنگ ناب ایرانی است
رئیس هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی ومحلی خراسان جنوبی با بیان این که بازی های بومی و محلی جزء اصلی و جدانشدنی فرهنگ و ملیت ما ایرانی ها است، گفت: این بازی ها، گنجینه ای ارزشمند از فرهنگ ناب ایرانی است که بایستی سینه به سینه به آیندگان منتقل شود.
 ١٦:٠٧ - شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
در گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی
تعداد 50 جشنواره فرهنگی ورزشی بازی‌های بومی و محلی و مسابقات متنوع ورزشی در روستاها و مناطق عشایری خراسان جنوبی برگزار شد
دبیر هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی و محلی خراسان جنوبی گفت: به مناسبت "گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی" بیش از 50 جشنواره فرهنگی و ورزشی بازی‌های بومی و محلی و مسابقات ورزشی رشته‌های متنوع در روستاها و مناطق عشایری شهرستان‌های استان برگزار شد.
 ١٧:٢٩ - سه شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی عنوان کرد
توسعه و ترویج ورزش همگانی از سیاست های کلان وزارت و اداره کل ورزش و جوانان است
نخستین جلسه اتاق فکر ورزش همگانی خراسان جنوبی با حضور مدیرکل ورزش و جوانان، تعدادی از اساتید دانشگاه و نمایندگانی از نیروی انتظامی، مرکز آموزش 04 ، سپاه پاسداران، شهرداری ، دفتر امور اجتماعی استانداری ، هیئت های ورزش همگانی ، دبیر هیات ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی و صاحب نظران ورزش استان در سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان بیرجند برگزار شد.
 ١٥:٢٦ - دوشنبه ٢٥ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
جشنواره بازیهای بومی و محلی بانوان شهرستان خوسف برگزار شد
جشنواره بزرگ بازی های بومی محلی ویژه زنان خانه داردر ورزشگاه شهید نجفی خوسف برگزار شد. در این بازی های ۳۰تیم از بخش مرکزی در بازی های لی لی ؛یک قل دوقل ؛دارت ؛پرتاب توپ باهم به رقابت پرداختند . که در پایانسه تیم از روستای معصوم آباد از مجموع ۵۰۰امتیاز تیم اول ۴۲۷امتیاز وتیم دوم ۳۹۸امتیاز وتیم سوم ۳۷۵امتیاز کسب کردند
 ٢٣:٠٧ - دوشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
با شرکت 45 معلم تربیت بدنی آموزش و پرورش
دومین دوره داوری درجه 3 بازی‌های بومی و محلی خراسان جنوبی برگزار شد
اولین دوره داوری درجه 3 بازی های بومی محلی استان خراسان جنوبی در دومین دوره داوری درجه 3 بازی های بومی محلی ویژه معلمان تربیت بدنی آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی 45 نفر شرکت کردند که تدریس این دوره را فاطمه احراری برعهده داشت.
 ٢٠:٤١ - يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جایگاه هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان برای برخی نهادها و سازمان ها شناخته شده نیست تا آن جا که برخی ارگان ها با برگزاری رقابت های ورزشی در روستاها بدون هماهنگی با هیئت، فعالیت های هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی را تحت الشعاع قرار می دهند.
جایگاه هیئت ورزش های روستایی و بازی های بومی و محلی استان برای برخی نهادها و سازمان ها شناخته شده نیست تا آن جا که برخی ارگان ها با برگزاری رقابت های ورزشی در روستاها بدون هماهنگی با هیئت، فعالیت های هیئت ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی را تحت الشعاع قرار می دهند.
بازی های بومی محلی؛ گنجینه ای ارزشمند از فرهنگ ناب ایرانی است
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 190440
 بازدید امروز : 3
 کل بازدید : 239519
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2969
ساعت
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد
پیگیری نامه
شماره :   
اوقات شرعی
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]
اخبار
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
سال 1395 مزین به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مبارک‌باد صفحه اصلي| اخبار| گالري عكس| تماس با ما| درباره ما سال 1395 مزین به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مبارک‌باد